>

ACS Prejmer - Colțea 1920 Brașov 1-1 (1-1)
A marcat: Marius Nicodim

Echipa de seniori a clubului Colțea 1920 Brașov a susținut în această dimineață un joc de verificare în compania formației ACS Prejmer. Veniți după o săptămână de antrenamente fizice, băieții pregătiți de Liviu Nicolae au început bine partida, dar Răileanu a fost blocat de goalkeeperul gazdelor. Șișcă și-a încercat și el norocul după o acțiune în banda stângă însă mingea a trecut pe lângă poartă. Prejmerenii au fost extrem de periculoși pe contraatac, dar tânărul goalkeeper al băieților d ela Colțea, Victor Grigoraș a făcut o partidă excelentă și a salvat de trei ori în situație de unu la unu cu atacanții adverși. La jumătatea reprizei, Păduraru a executat foarte bine o lovitură de colț de pe partea dreaptă, Bejenaru a deviat pe spate, iar veteranul Marius Nicodim a trimis mingea în vinclul porții prejmerene cu o execuție superbă. În ultimul minut al primei reprize gazdele au restabilit egalitatea, în urma unei lovituri de la 11 metri acordate pentru un henț în careu. În partea secundă, Colțea a continuat să domine, a avut mai mult posesia dar Cenk, Dobrean, Băilă și Sava nu au reușit să găsească drumul spre gol din situații foarte bune. S-a terminat 1-1 și pe băieții lui Liviu Nicolae îi așteaptă o nouă săptămână grea de antrenamente fizice.

În jocul de la Prejmer, Colțea a evoluat în următoarea formulă: V. Grigoraș (Tudor 45') - Vișinescu (D. Grigoraș 45'), Babeiu (cpt.), Bejenaru (Nica 60') - Băilă (Coșa 45'), Nicodim, Iordache (Sava 45'), Șișcă - Păduraru - Răileanu (Dobrean 40'), Cenk.